Sivilce İzlerini Geçirmek İçin Bu Yöntemleri Kullanın

0
315

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce yani tıbbi ismiyle ‘akne vulgaris’ , herkesin özellikle bayanların kabusu olmuştur ve hemen hemen herkes hayatında 1 kere bile olsa bu problem ile karşılaşmıştır. .Özellikle aşırı yağlı ciltlerde bu problem kendini çok daha fazla belli eder.

Güzelliğe bir gölge olarak görürüz nitekim de öyledir. Bazen dayanamaz oynar ve patlatırız. Bu izlerin oluşmasında en büyük etken budur aslında. Beyaz tenli kadınlar da çok daha kötü bir görüntü oluşmasına sebep olabilir bu izler. Kötü bir görüntünün yanında cilt kanseri gibi ciddi problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Evde uygulanacak olan sivilce kürleri ile bu problemi aşmak mümkündür.

Tedavi sırasında cilde uygun doğal ürünlerin kullanımı çok önemlidir. Cildin ihtiyacı olan sıvı ve yağ oranının dengede tutulabilmesi için kaliteli bir cilt bakım ürünü kullanılması son derece önemlidir. Cilt üründe oluşan izlerden kurtulmak için cilt maskelerinin doğru seçimi kısa sürede olumlu sonuç almak için önemlidir.

Uzmanlar öncelikle elma sirkesini öneriyor. Cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlar. Bu nedenle cilt bakım maskelerinde kullanılan önemli bir bitkisel üründür. Elma sirkesi günlük olarak yatmadan önce cilde pamuk ile sürülüp masaj yapılarak uygulanmalıdır. Sivilce izlerinin geçmesine yardımcı olacağı gibi sivilcelerin oluşturduğu boşluğun doldurulması açısından da önemlidir.

Daha sonra peeling etkisi yapan toz şeker var sırada. Her akşam temiz bir cilde hafif nemli toz şekeri masaj yaparak uygulamak yeterli olacaktır.

Çay ve gül suyu da bu sorun için yeterli olabilecek çözümler arasındadır. Gülsuyunu pamuk ile cilde uygulamak yeterli olacaktır.

Son olarak cildin kaybettiği sıvının bir kısmını tekrar cilde kazandırmak için önemli bitkisel yöntemlerden biri olan bal var sırada. Herhangi bir karışıma gerek duyulmadan doğal balı cilde uygulayıp daha sonra yıkamak yeterli bir uygulama olacaktır.

Paylaş