Yeni Güzellik Trendi: Led Maske

0
588

Nilay Beauty Center Uzman Estetisyeni Filiz Çekin, son teknoloji ve mucize diye nitelendirdiği renklerle ve ışıklarla harmanlanıp üretilen Led MASKE hakkında bilinmeyen her şeyi açıklıyor..

LED MASKE NEDİR?
Pembe maske, karbon peelingi gibi cildin yeni ve pürüzsüz görünmesi için uygulanan bir anti aging uygulamasıdır. Bu yöntem ile akne, sivilce, cilt lekesi gibi sorunlar üzerinde başarılı bir şekilde çözüm üretebilinmektedir. Adı ışık yayan diod anlamına gelen Lighthing E iting DİOD kelimelerinin kısaltılmasından gelmektedir..Cilt lekelerinin oluşumunu ciddi derecede yok eden son teknoloji ürünüdür.

LED Maske yöntemi oldukça güvenli bir uygulama olup cilt üzerinde herhangi bir ters etkisi yoktur. Ayrıca radyasyon etkisi de olmadığı klinik araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.
Her yaş için uygun olan led maske epilepsi hastalarına kesinlikle uygulanmaz. Led maskenin etkileri 1 veya 3 hafta arasında görülmektedir. Seanlar genellikle 20 yada 60 dakİka arası sürmektedir uygulanan cildin ihtiyacına göre haftada ortalama 2 kez yapılabilmektedir.
Özet olarak amacı ciltteki pürüzleri, sivilceleri, lekeleri ilk seansta bile gözle görülebilir tedavi etmesi..
LED maskenin kullanıldığı alanlar
Nilay Beauty Center Uzman Estetisyeni Filiz Çekin, ”bu maskeyi diğerlerinden ayıran en büyük özellik sadece cilt güzelliği için değil, tedavi için de kullanılabilir olmasıdır” diyor. Sivilce, akne ve leke tedavisinde, cilt için eklem kaş ağrıları tedavisi, yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerde, sedef hastalığında yaslanmaya bağlı oluşan lekelerde, yüzdeki ödem, şişlik, doku yenileme ve kan dolaşımını hızlandırmak için kullanılır..
RENKLERİN ÖNEMİ
YEŞİL IŞIK
Uygulamasının cildi sakinleştirici bir etkisi vardır ciltte fazla melanın üretimini engeller böylece cilt lekelerinin oluşumunu engeller
MAVİ IŞIK
Aknelerin tedavisinde kullanılmaktadır mavi ışıktaki ofinite özelliği sayesinde acnelerin içerisindeki prphyrins bakterileri öldürülmüş olur..
KIRMIZI IŞIK
Genellikle hasarlı doku tedavisinde ve yaslanmış dokuların yenilenmesini aynı zamanda geniş gözenekleri sıkılaştırır..
SARI IŞIK
Ciltte detox etkisi yaratan maske kan dolaşımını düzenler..

Paylaş