Yaşlanma karşıtı kreminizi doğru sürüyor musunuz?

0
867

Formülasyonu üzerinde 2 sene çalışarak Doctor B Aktif Kozmetikleri antiaging yaşlanma karşıtı serisini çıkaran Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaşlanma karşıtı kremleri sürerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor:
-Ellerinizi yıkayın
-Cildinizi makyajdan arındırın
-Yüzünüzde makyaj yoksa bile, mutlaka ürünü tatbik etmeden evvel cildinizi yıkayın
-Yüzünüzü sildiğiniz havlunun hijyenik olmasına dikkat edin. Çünkü tersi durumda cilt altına tüm kiri mevcut etken maddelerle iletir, akne başta olmak üzere farklı cilt sorunları yaşayabilirsiniz.
-Anti aging kremleri her zaman yer çekiminin zıttı yönünde sürün
-Kan akışını hızlandırmak için parmak uçlarınızda cildinize minik darbeler yapın
-Lenf bezlerinin dizilişini öğrenmek, bu alanları uyarmak ve özel masaj teknikleri uygulamak için bir güzellik uzmanından yardım alabilirsiniz
-Boynunuza ve dekolte bölgenize uygulama yapmayı unutmayın
-Örümcek Ağı kreminde olduğu gibi ürünü göz çevrenizde de sürebilirsiniz. (çoğu antiaging krem göz çevresine uygun değildir, mutlaka detayları kontrol edin)
-Anti aging kremler sabah, akşam rutininde ve devamlılık gerektiren ürünlerdir. Etkileşimi gözlemlemek için en az 2 hafta günlük cilt bakım rutininizi aksatmadan devam ettirin
-Etkileşimi daha da artırmak için aynı seri içerisindeki diğer ürünlerden yardım alabilirsiniz. -Örümcek Ağı kremine ek olarak Örümcek Ağı maskesini haftada 1-2 kez cilt bakım rutinine dahil edilmesini öneriyorum.
-Uyuduğunuz yastık yüzünün temiz olması son derece önemli. İpek yastık kılıflarını ve sırt üstü yatış pozisyonunu tercih edin.

Paylaş