En Sağlıklı 4 Diyet Listesi

0
545

Bir çok diyet arasından seçtiğim bu 4 diyet ile sağlıklı kilo vermek mümkün. Bildiğiniz üzere net üzerinde bir çok diyet listesi var insan hangisini yapacağını şaşırıyor. Bu yazıda sizlere gaps diyeti, hamile diyeti, sdm diyeti ve lahana suyu diyeti hakkında kısa tanıtıcı açıklamalar vereceğim. Bu diyetlerin ayrıntılarına ve diyet listelerine ulaşmak için hamile diyeti yazısının üstüne tıklayınız.

Bağırsakları Tedavi Eden Diyet: Gaps Diyeti

Bu diyeti ünlü oyuncu Berna Laçin sayesinde duysak da yıllardır kullanılan bir diyet, kullanılma sebebi ise bağırsakta oluşan yaraları tedavi etmek. Fakat tedavi ederken kilo verdirmesi ile tanınan gaps diyeti aslında şok diyet kategorisindedir. Şok diyet diğer adıyla ketojenik diyet protein ağırlıklı beslenmeye dayanan bir diyet türüdür. Bu diyetin en büyük dezavantajı ise uzun soluklu bir diyet olmasıdır yani sabrınız yoksa hiç teşebbüs etmeyin.

Sağlık Açısından En Güzel Diyet Hamile Diyeti 

Hamile diyeti, hamilelik dönemindekilere tavsiye edilse de herkes uygulayabilir, gayet sağlıklı bir diyettir. Bu diyet hamilelikte fazla kilo alınmaması için yapılmıştır. Fakat diğer sağlıksız diyetler gibi tek yönlü beslenmek yerine her türlü besini alarak bir beslenme şekli benimsemiştir. En güzel tarafı vitamin, karbonhidrat, protein besinlerini alarak kilo verdirmesidir.

SDM Diyeti ile Hazır Yemekler ile Kilo Verin

SDM diyeti çok duyulmuş bir diyet olmasa da, hazır yemekler ile yapılan bir diyettir. Bu diyeti italyan bir kuruluş çıkarmıştır. 15 günlük yada 30 günlük paketler halinde satılmaktadır. Diyet listesi hazır gelir ve 15 günlük yada bir aylık paketi günü gününe uygulayarak sdm diyeti yaparsınız. Çok kolay bir diyettir, tüm yemekler hazır olarak paketlenerek gelmektedir. En güzel tarafı bu paketin içinde tatlı, çikolata gibi diyetli şeylerinde olmasıdır.

Lahana Suyu Diyeti

Son olarak bir detoks diyet vererek bitirelim. Bu diyeti lahana suyu içmeye dayanan bir diyet olan lahana suyu diyetidir. Ayda ortalama 6 kilo vereceğiniz bir diyet tamamen organik olması ve çok katı kurallara sahip olmaması ile bilinmektedir. Lahana suyu diyeti sadece kilo vermek için değil sağlığa faydalı olduğu içinde tüketilebilir.

Paylaş