Ürolojide Devrim Niteliğinde Tedaviler

0
131

Ürolojide Devrim Niteliğinde Tedaviler

Modern yaşamın hayatımıza kattığı yeni teknolojiler, işlerimizi daha az enerjiyle çözmemize olanaklar sağlıyor. Masa başında uzun süre alışmak, spor yapmamak, sağlıklı ve düzenli beslenmemek özellikle erkek cinsel sağlığını önemli ölçüde tehdit ediyor. Türkiye’de ortalama 40 yaş üzeri erkeklerin yüzde 35’i, 60 yaş üstü erkeklerin ise yüzde 70’inde sertleşme sorunu yaşandığını biliyoruz. Sertleşme sorunu diğer hastalıklar gibi kolay paylaşılan, çözüm için hemen uzman doktor desteği alınabilen bir rahatsızlık değildir. Yüzyıllarca erkekliğin, gücün sembolü olmuş cinsel gücün sekteye uğraması kolay kabul edilir ve paylaşılabilir bir durum değil. Bu nedenler, kişinin hastalığı kabullenememesi, utanması, çekinmesi, mutsuz kişi ve mutsuz aile profilini oluşturur.

Sertleşme Sorunu Ameliyatsız ve İlaçsız Tedavi Edebilen Bir Yöntem Var.

Şok Dalga Tedavisinde, düşük enerjili akustik şok dalgaları ile uygulanan tedavide, seanslar 15 ile 20 dakika sürmekte ve seans başına 3000 atım yapılmaktadır. Hafif ve orta şiddetli sertleşme sorunu yaşayan hastalarda 6 seans, ağır derece hastalarda ise 12 seans uygulanmaktadır. Şok Dalga Tedavisinin, en büyük avantajı ise kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon vb rahatsızlıklarda kullanılan ilaçlarla etkileşiminin olmamasıdır. Yeni nesil tedaviyi, ilerleyen yaşlarda özellikle 50 li yaşlar ve sonrasında uygulanabildiği gibi, 40 yaş ve öncesinde de uygulanması tavsiye edilir. Tedavinin sadece sertleşme sorunu yaşayan hastalarda değil, ileri yaşlarda sorunla karşılaşmamak için de önlem amaçlı ve daha yüksek performans içinde uygulanması üroloji uzmanlarınca önerilmektedir.

Şok Dalga Tedavisi Bulunduğunuz İllerdeki Tanınmış Doktor ve Kliniklerde

Asta Medikal tarafından yapılan anlaşmalarla hizmet veren tedavi merkezleri, ülkemizde yirmiden fazla noktada, bulundukları illerde tanmış ve başarılı, üroloji uzmanı doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Daha fazla bilgi almak ve size en yakın tedavi merkezinde randevu oluşturabilmek için www.astamedikal.com   web sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.  

Şok Dalga Tedavisi, herhangi bir yan etkisi olmayan, ağrı yaratmayan, komşu organlara zararı olmayan,  anesteziye ve hastanede yatışa gerek duyulmayan, diğer hastalıklarla (kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon vb) ve sürekli kullanılan ilaçlarla etkileşimi olmayan, işlem sonrası hastanın rahatlıkla günlük hayatına devam edebildiği yeni nesil bir tedavi yöntemidir.

Paylaş