Karın Bölgesini Zayıflatmak

0
348

Karın Bölgesini Zayıflatmak

Vücuttaki yağların en sık toplandığı alanlardan biri karın bölgesidir. Bu alandaki yağ oluşumu kolayken  yağları eritmek de zordur.

Düzenl Elma Tüketin

Bölgesel zayıflama   karın bölgesini zayıflatmak için  düzenli elma tüketimi gerekmektedir. Beslenme uzmanlarının da  ortak görüşü olduğu üzere kahvaltı öncesinde ya da yarım saat sonrasında elma tüketimi sindirim sistemini ve bağırsakları iyi çalıştırmaktadır. Bu şekilde tuvalete çıkarak karınınızda oluşan şişliği  azaltabilirsiniz. İsteğe göre yulaf ezmesi ile de tüketilebilir.   Bu şekilde lif oranı da artıtılabilir. Kahvaltıda tüketmek istemeyenler  ara öğün olarak da iki elma tüketebilir. Bölgesel zayıflama   için elma en iyi seçeneklerden biridir.

Yüksek Lifli Muz

Lif oranı yüksek olan muz, sınırlı miktarda tüketildiği zaman  karnınızdaki şişliği giderir ve tartlı isteğini de azaltması ile bölgesel zayıflama  yaparak kilo vermeye yardımcıdır. Potasyum, kalsiyum, magnezyum ve vitaminler bakımından da epey zengin olan bu meyve,  günde en az bir iki tane tüketildiği zaman uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Glisemik indeksi de çok yüksek olmadığından kan şekerinizin düşük kalmasını sağlar. Ayrıca bölgesel zayıflama  için yapılan spor hareketleri  için de sağlıklı bir enerji kaynağıdır.

Kereviz Mutlaka Tüketilmeli

Bölgesel zayıflama  isteyen kişilerin en sık tüketmesi gereken sebzelerden biri kerevizdir. Kerevizin kalorisi de glisemik indeksi de çok düşüktür. Ayrıca sağlık açısından son derece faydalıdır. Kereviz, karın bölgesindeki yağları eritmeye yardımcı C vitamini ve kalsiyum barındırmaktadır. Düzenli olarak tüketimi bölgesel zayıflama  açısından fark sağlar.

Mevsiminde Kiraz Tüketilmeli

Eğer bahar yaz döneminde diyet yapanlardansanız bölgesel zayıflama için kiraz tüketimine önem vermmeniz önerilir. Karın bölgesindeki yağları daha hızlı eriten kiraz ve sapından yapılan çay diyetlerin vazgeçilmezlerindendir. Kirazın glisemik indeksi çok düşüktür.  Bu da iyi bir zayıflama aracı olmasını sağlar. Hızlı yağ parçalaması ile de karındaki yağları azaltır. Antioksidan kaynağı olması bakımından da bağışıklığınızı güçlendirir.

Temizleyici Özellikte Domates

En kolay temin edilen ve en sağlıklı besinlerden biri domatestir. Kandaki lipipt birikimini azaltan domates, vücudu temizleyen niteliktedir. Bu nedenle bölgesel zayıflama   ve yağ birikimini azaltması açısından her gün tüketilmesi gerekir.

 

Tok Tutan Avokado

Bölgesel zayıflama   ve diyet denince akla ilk gelen besinlerden biri de avokadodur. Açlık hissini azaltması nedeniyle kan şekerinizi dengede tutar ve bu şekilde yağlarınızın erimesinde katkı sağlar. Günde bir tane ya da gün aşırı tüketimi gerekir.

Yağı Engelleyen Kabuklu Deniz Ürünleri  

Bölgesel zayıflama için yağ oluşmasını engelleyen  kabuklu deniz ürünleri  haftada birkaç kere tüketilmelidir. Pahalı bir seçenek olduğu için çok sık tüketimi mümkün olmasa da  tüketildiğinde zengin içerik alınır.

Paylaş