Konya’da Bulunan Ortodonti Uzmanları

0
180

Konya’da Bulunan Ortodonti Uzmanları

Diş çapraşıklığı ve çene düzensizliği problemleri toplumda görülen en sık problemlerden biridir dolayısıyla diş teli kullanımı önceki beş yıla göre çok fazla artmıştır. Diş teli tedavisi altı ay ile üç sene arasında süren ciddi bir tedavidir ve iyi bir hekim yapmadığında sağlıklı bir gülümsemeye sahip olamayabilirsiniz. Dişlerinizde çapraşıklık, bozukluk ya da çene problemi olduğunu düşünüyorsanız ortodontist bir hekimden randevu alabilirsiniz. Genellikle ilk muayeneler ücretsiz oluyor. Konya da yaşıyorsanız ortodonti uzmanı (diş tel tedavisi uzmanı ) özel diş polikliniklerinde bulunabilir.

Ortodontist Kimdir?

Ortodontist diş hekimi fakültelerinden 5 yıllık eğitimle mezun olduktan sonra diş hekimliğinde uzmanlık sınavında ( genelde en yüksek bölüm budur) ortodonti anabilim dalını kazanıp, bu alanda en az 4 yıllık uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlayan kişilerdir. Yani ortodonti uzmanları en az dokuz senelik eğitimden geçerler.

Ortodonti Uzmanı Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle tel tedavisini yaptırdığınız hekimin bir ortodonti uzmanı olduğuna emin olun. Diş hekimleri bu diş teli tedavisini uygulayabilmektedirler ve yasal bir engelleri şu an için yoktur. Fakat tıp alanındaki branşlaşma gibi işin uzmanına yaptırırsanız geri dönüşümsüz sonuçlardan da kaçınmış olursunuz. Ortodonti uzmanı olduğuna kişinin emin olmak için internette arama yapabilirsiniz.

Konya’nın Ortodontistleri

Konya il ve ilçesinde hizmet veren ortodonti uzmanlarını sizin için listeledik. Diş teli tedavisi görmek istiyorsanız ve ortodontist arayışı içerisindeyseniz aşağıdaki listede bulunan doktorlara başvurabilirsiniz. Listemizi oluştururken doktorsitesi.com ve ilgili hekimlerin kişisel sitelerde yer alan bilgilerden yararlanılmıştır.

Uzm. Dt. Mehmet Emre Yılmaz

Uzman diş hekimi Mehmet Emre YILMAZ 1987 Konya Doğumludur. Diş hekimliği yüksek lisans eğitimini Marmara üniversitesinde tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimini Konya Selçuk üniversitesinde tamamlayarak Ortodonti Uzmanı ünvanını almıştır. Konya Selçuklu da özel poliklinikte hasta kabul etmektedir.

İlçede yer alan doktorlar tam listesi:
– Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi
– Dr. Kemal Solmaz
– Uzm. Dt. A. Kubilay Eroğlu
– Uzm. Dr. Ahmet Fidancıoğlu
– Uzm. Dr. Burcu Oktay Çöven
– Dr. Dt. Hande Tosun
– Dr. Dt. İrem Kurt
– Dr. Dt. Mücella Tezcan

ÖZET

Güzel gülüşler hepimizin hakkı ve bunun için öncelikle ağız sağlığımıza önem vermeliyiz. Ebeveynler çocuklarını küçük yaştan itibaren diş hekimine götürüp çürüklerini kontrol ettirmelidir. Keser dişler çıkmasıyla birlikte de bir ortodonti uzmanına her bireyin mutlaka gitmesi gerekir. Günümüzde diş teli tedavisi eskiye nazaran daha hızlı ve daha ağırısız gerçekleşmektedir. Ömür boyu çapraşık dişlerle yaşamamak için en yakın ortodonti uzmanına başvurun.

Bu içerik oluşturulurken bilgi alınan bağlantılar:
http://mehmetemreyilmaz.com
https://www.doktorsitesi.com/ortodonti/konya

Paylaş